Farní hlas - Březen 2017

DOBA POSTNÍ

Popeleční středou vstupujeme do doby postní. Liturgie doby postní nás vede k vnitřní duchovní obnově a vybízí nás k větší soustředěnosti, sebeovládání, kajícnosti a smírnému odčiňování hříchů.

váš otec Ján

P. Zbigniew Czendlik

Člověk je bytostí společenskou, která se ráda setkává s lidmi, jež ji mohou v něčem dobrém ovlivnit. Nasměrovat ji anebo ji utvrdit, že jde po správné cestě, kterou si zvolila. Jedním takovým setkáním byla zajímavá a přínosná beseda s římskokatolickým knězem a zároveň děkanem lanškrounským polské národnosti působícím už řadu let v Lanškrouně v Čechách P. Zbigniewem Czendlikem.

Jarmila Kopecká

O našem kocourovi

Budík. Mrazivé lednové ráno. Venku tma a mínus dvacet. Sotva se vyhrabu z peřiny, už mám po náladě.

(helaj)

Úmysly pro modlitebníky Svatého růžence na měsíc březen:

Křty: Do farního společenství byli ve křtu svatém přijati noví farníci:

Dětský maškarní ples na faře

se konal v pátek, 17. února a organizátoři i my přihlížející jsme se shodli, že se neobyčejně vydařil.

Několik fotografií naleznete v galerii