Farní hlas - prosinec 2016

Milovaní bratři a sestry,

pomalu se nám blíží Vánoce, a tak se i my začínáme shánět po dárcích pro naše drahé. Je to krásné gesto, když člověk myslí na své blízké a snaží se je potěšit nějakou maličkostí.

váš otec Ján, SVD

Příběh

Stalo se to jen několik dnů před rozsvícením první adventní svíce, když se v tichém bytě paní Ilony, v němž žila sama už několik let, rozdrnčel telefon a přinesl smutnou zprávu, že se její babička při chůzi ze schodů velmi zranila. Její první cesta vedla tedy za ní.

Jarmila Kopecká

Úmysly pro modlitebníky Svatého růžence na měsíc prosinec:

Pozvánka na koncert

Srdečně vás zveme na Koncert vděčnosti cimbálové muziky Jiřího Nechanického a Mezříčan na poděkování všem podporovatelům Dětského onkologického centra v Olomouci prostřednictvím vánočních hvězd, který se uskuteční v neděli, 18. 12. 2016, v 16:00 v našem kostele Povýšení svatého Kříže.

Pozvánka na farní ples

Přijměte naše srdečné pozvání na 1. FARNÍ PLES Římskokatolické farnosti v HALENKOVĚ

Váš P. Ján

Adventní a vánoční čas v naší farnosti.

Váš P. Ján

Pěkná a zdařilá akce – Dětský Silvestr na ukončení liturgického roku.

V sobotu, 12. listopadu bylo na faře mimořádně kolem 18-té hodiny velmi živo. A nebylo divu. Rodiče, ba někde i prarodiče, přiváděli své ratolesti na faru, aby je svěřili těm dospělým, kteří se obětavě věnují našim farním dětem.

Křty: Do našeho farního společenství jsme přijali ve křtu svatém tyto farníky: