Farní hlas - duben 2016

Moji milovaní farníci,

Prožíváme velikonoční období a celá církev žije v radosti, protože Ježíš zvítězil nad smrtí a lidskou bídou. Kristovo vítězství je i naše vítězství, stejně jako je jeho radost radostí naší.

V modlitbách s vámi spojený, váš otec Ján

Nevyčerpatelná Bible

V samotné Bibli najdeme vše, co potřebujeme nejen jako křesťané, ale i jako obyčejní lidé, kteří se věnují historii a hledají podstatu křesťanství v našich i světových dějinách. Většina knih Bible byla psána více než před třiceti stoletími. Je rozdělena na dvě části. Starý zákon, jenž je společně čtený Židy i křesťany. Nový zákon, který začíná narozením Ježíše Krista a je uznávaný pouze křesťany.

Mgr. Jarmila Kopecká

Nad stránkami našich matrik

Křty: Do našeho farního společenství jsme přijali ve křtu svatém farníky:

Tradice tak dávná, a přece něco nově!?

Už dva tisíce let se těší křesťané na celém světě z radostné zvěsti, že Kristus žije. Každoročně probíhá oslava velikonočních svátků, jedněch z nejkrásnějších.

Co všechno plánujeme v naší farnosti v květnu?

To se dočtete v sekci Akce ve farnosti

V měsíci červnu

V sobotu 4.6. budou zahájeny Halenkovské slavnosti Slavnou mší svatou v našem kostele v 9,00 h, která bude sloužena za všechny nositele Čestného občanství a uznání Halenkova a za všechny farníky a občany Halenkova.

Váš P. Ján Rušin, SVD